Отборът на Интер е 1/8-финалист в Шампионската лига. Нерадзурите“ си осигуриха участието в

...

Гол от дузпа прати Интер напред към елиминациите на ШЛ

Отборът на Интер е 1/8-финалист в Шампионската лига. „ Нерадзурите “ си осигуриха присъединяване в елиминациите на шампионата, откакто записаха сложна победа с 1:0 при гостуването си на РБ Залцбург в дуел от четвъртия кръг на група D. Резервата Лаутаро Мартинес се трансформира в воин за миланския гранд, разписвайки се от дузпа в 85-ата минута.

Мачът стартира с домашен напън, като в седмата минута на Ян Зомер му се наложи да се намеси при удар на Шимич. В 13-ата минута пък Мадс Бидструп стреля от отдалеченост, само че го направи неопределено. След дълъг интервал без положения в 29-ата и 31-вата минути Конате отправи два удара, само че те се оказаха разочароващи.

Седем след подновяването Шлагер отрази директен свободен удар на Чалханоолу, а волето от добавка на Дармиан беше блокирано. Малко по-късно домакините проведоха рискова контраофанзива, която приключи с доста неакуратен удар на Оскар Глох. Такъв се оказа и последвалият шут на Дармиан. В 58-ата минута Конате стреля от дребен ъгъл, само че не съумя да преодолее Зомер. Две минути по-късно мерникът на Хенрих Мхитарян също се оказа неакуратен. В 67-ата минута Амар Дедич се оправи с Дармиан и Фратези, но Зомер изби удара му по земя в корнер.

Осем преди края на постоянното време Лаутаро стреля рисково с глава, но Шлагер със сетни сили мазета топката в напречната греда. Късният напън на „ нерадзурите “ обаче даде резултат единствено две минути по-късно, когато те получиха дузпа за игра с ръка на Бидструп при шут на Николо Барела. Лаутаро застана зад бялата точка и с сполучливо осъществяване даде задатък на своя отбор. В добавеното време Форсон Аманква и Петар Ратков не съумяха да отбележат изравнително попадение, а Лаутаро направи последния пропуск в срещата.

Така вторият в групата Интер събра 10 точки, колкото има и лидерът Реал Сосиедад с по-добра голова разлика. В оставащите два кръга от груповата фаза „ нерадзурите “ и баските ще би трябвало да си оспорват единствено първото място, тъй като и двата отбора са недостижими за третия РБ Залцбург, който има единствено 3 пункта. Бенфика пък е на дъното без актив.